24 grudnia 2018

Kultowe filmy familijne z lat 90. (QUIZ)

W przerwie między świątecznym szaleństwem warto zrobić kilka głębokich oddechów, żeby nie zwariować. Oczywiście najlepiej skupiając się na rzeczach beztroskich, jak wspomnienia z dzieciństwa czy oglądanie filmów. Postanowiliśmy to połączyć i zrobić zestawienie filmów z dzieciństwa millenialsów, które ten magiczny czas dopełnią, ale zanim to nastąpi zagrajcie w nas quiz!

0%

Zaczynamy od Kevina , bo przecież bez niego to nie ma grudnia, nie ma świąt. Pytanie dla uważanych. Który z prezydentów Stanów Zjednoczonych pojawia się w drugiej części filmu kręconej w Nowym Jorku?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Drugim kinowym hitem kasowym w latach 90., obok przygód Kevina, był z pewnością „Kosmiczny mecz", który zestawił ze sobą animowanych bohaterów z Looney Tunes z ówczesną mega gwiazdą - Michaelem Jordanem! Która z kreskówkowych postaci serialu nie pojawia się w we wspomnianym filmie?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Popularnym motywem w filmie familijnym w latach 90. były zwierzaki, a wśród nich sam bernardyn Beethoven. Która z ówczesnych gwiazd telewizji zagrała w filmie o przygodach czworonożnego bohatera?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Ile łącznie było części przebojowej sagi „Uwolnić orkę", która w latach 90. była dla dzieciaków istnym wyciskaczem łez?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Nieletni aktorzy byli wtedy ewidentnie na topie, a filmów z młodymi bohaterami była cała masa. Jednym z nich był oczywiście „Klan urwisów" z obsadą goszczącą bliźniaczki Olsen, Whoopi Goldberg czy Donalda Trumpa. A jak nazywał się pies z tytułowego klanu?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

„101 dalmatyńczyków" to był jeden z pierwszych fabularnych filmów nakręconych na podstawie klasycznej animacji Disneya. Dziś oczywiście mamy tego prawdziwy wysyp. Była już „Śpiąca królewna", „Alicja w krainie czarów", „Królewna Śnieżka" i „Księga dżungli", a w przyszłym roku czeka nas premiera „Króla Lwa", „Aladyna", „Dumbo" czy „Małej Syrenki". W jakim mieście dzieje się akcja filmu z demoniczna Cruella Demon?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

„Kacper" z 1995 roku to pierwszy film z komputerowo wykreowanym tytułowym bohaterem. Oczywiście został on oparty na przebojowej animacji. Kto w fabularnym filmie, w polskiej wersji językowej użyczył głosu zabawnemu duszkowi?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

„Jumanji" to film, który ówczesne dzieci oglądały niezliczoną ilość razy. Ta popularna ekranizacja powieści dla dzieci autorstwa Chrisa Van Allsburga była połączeniem filmu przygodowego i filmu, w którym nerwy dzieciaków były wystawione na próbę. Po ilu latach zostaje uwolniony z tytułowej gry Jumanji Alan?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Który aktor wcielił się w tytułową postać filmu "Pani Doubtfire"?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Wiele z wymienionych! powyżej filmów mimo statusu kultowego, nie miało pochlebnych recenzji krytyków. Pierwsza część przygód świnki „Babe", świnki, która chciała zostać psem pasterskim jest wyjątkiem. Ile nominacji do Oscara zdobył obraz Chrisa Noonana?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Twoja wiedza w temacie nie jest zbyt obszerna. Wiele odpowiedzi znajdziesz na naszym portalu, odwiedzaj nas częściej!

Nie jest źle, ale masz sporo braków. Uzupełnij wiedzę, czytając artykuły na naszym portalu.

Bardzo dobrze! Wiesz prawie wszystko. Wystarczy, że doczytasz parę faktów na naszym portalu!

Doskonale! Widać, że regularnie odwiedzasz nasz portal!