Jak dobrze znasz produkcje Netflixa? (QUIZ)

24 kwietnia 2018

Rozrywka

“House of Cards”, “The Crown”, “Orange Is The New Black” oraz wiele, wiele innych..  Wszystkich seriali i produkcji Netflixa nie da się obejrzeć. No i trochę szkoda czasu. W tym roku chociażby ma powstać kilkadziesiąt nowych tytułów. Ale są takie seriale czy filmy, które nie równają się z żadnymi innymi, produkcje, które zmieniły myślenie o telewizji. Zagrajcie z nami i sprawdźcie swoją wiedzę na temat Netflixa w quizie.  A tego, czego nie znacie, warto nadrobić!

0%

Jaka anomalia pogodowa miała znaczący wpływ na londyńską politykę w 1952 roku, i była głównym tematem jednego z odcinka pierwszego sezonu serialu „The Crown”?

Correct! Wrong!

Która zapomniana gwiazda lat 90. zagrała w przebojowym serialu „Stranger Things”?

Correct! Wrong!

Na którym międzynarodowym festiwalu filmowym, niesamowity film „Okja” w reżyserii Joon-ho Bong - pierwsza produkcja Netflixa, walczył w konkursie głównym?

Correct! Wrong!

W przebojowym serialu „Grace i Frankie” główne bohaterki, w które wcieliły się Jane Fonda i Lily Tomlin postanowiły otworzyć firmę z produktami dla starszych osób, o jakie produkty chodzi?

Correct! Wrong!

Jaką piosenką rozpoczyna swoją opowieść Barbra Streisand w muzycznym dokumencie „The Music, The Mem'ries, The Magic”? Piosenka nosi ten sam tytuł, co film wyreżyserowany przez Sydney’a Pollacka?

Correct! Wrong!

Z jakiego kraju pochodzi Brian Chang – przyjaciel głównego bohatera serialu „Specjalista od niczego”?

Correct! Wrong!

Muzyka jakiego polskiego artysty została wykorzysta w serialu „Ozark”?

Correct! Wrong!

Która hollywoodzka aktorka odpowiada za reżyserię filmu „Najpierw zabili mojego ojca”, historii pięcioletniej dziewczynki walczącej o życie w krwawej Kambodży, rządzonej przez Czerwonych Khmerów?

Correct! Wrong!

Kto jest bohaterem nagrodzonego dokumentu „Ikar” w reżyserii Bryana Fogela, wyprodukowanego przez Netflix? Osoba odpowiadająca za aferę dopingową w Rosji i numer jeden na celowniku Putina.

Correct! Wrong!

Co skrywa Frank Underwood, bohater „House of Cards”, bezwzględny polityk walczący o najwyższe miejsce w Waszyngtonie, w którego wcielił się Kevin Spacey?

Correct! Wrong!

Netflix
Twoja wiedza w temacie nie jest zbyt obszerna. Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na naszym portalu.

Nie jest źle, ale masz sporo braków. Uzupełnij wiedzę, czytając artykuły na naszym portalu.

Bardzo dobrze! Wiesz prawie wszystko. Wystarczy, że doczytasz parę faktów na naszym portalu!

Doskonale! Widać, że regularnie odwiedzasz nasz portal!