18 października 2018

Jak dobrze znasz seriale z lat. 90? (QUIZ)

Seriale, seriale, seriale… któż  nie wyobraża sobie bez nich życia? Przynajmniej teraz, kiedy Netflix wżarł się w codzienność milionów ludzi na całym świecie jest to chyba niemożliwe. Ale kiedyś nie było Netflixa i też czekało się na nowy odcinek ukochanego serialu z wypiekami na twarzy. Oto kultowe seriale lat 90., przy okazji stwierdzamy, że czar owych produkcji jest już nie do powtórzenia!

0%

Podróż w czasie zaczynamy od „Słonecznego patrolu”, dość mało ambitnego w treści tytułu, ale z pewnością ociekającego seksem, który oglądało całe ówczesne pokolenie. Piaszczyste plaże, wielkie upały, czerwone stroje i Pamela Anderson oraz David Hasselhoff. W jakiej dzielnicy Los Angeles był kręcony serial?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

W kultowym serialu „Seks w wielkim mieście”, który zmienił wiele konwenansów w telewizji, jedną z najbardziej barwnych postaci była Samantha. Wszystko dlatego, że nie ukrywała, iż posiada niezliczoną ilość partnerów w łóżku. Ile jednak partnerów przewinęło się w samych odcinkach serialu?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Obok wspomnianego „Seksu w wielkim mieście”, serial „Przyjaciele” to z pewnością drugi, który zmienił oblicze amerykańskiej telewizji i był początkiem fali ambitnych seriali, które nie kojarzyły się z obciachem. Jak nazywała się kawiarnia, w której spotykają się tytułowi przyjaciele?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

No dobra, przyznajmy się każdy z nas oglądał "Matki, żony i kochanki” Juliusza Machulskiego. Grali tam wówczas niemal wszyscy najpopularniejsi aktorzy. Która aktorka wciela w postać Doroty, która wraz z mężem prowadzi firmą kosmetyczną?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Jak już seriale i lata 90., no to oczywiście Beverly Hills 90210. Wszystkie dzieciaki oglądały ten serial i wszystkie chciały chodzić do takiej szkoły jak bohaterowie serialu. Jak nazywał się brat Brendy Walsh, jedna z głównych postaci?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Pozornie na hasło „western" wzruszamy ramionami na znak obojętności i trudno się przyznać do fascynacji tym gatunkiem. A jednak „Doktor Quinn”, serial utrzymany w tej konwencji, był często wypełniaczem naszych wieczorów przed telewizorem w latach 90. Jak nazywał się indiański wódz pojawiający się w pierwszych trzech sezonach serialu?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Nie możemy z przymrużeniem oka nie zatrzymać się przy polskim mega tasiemcu. Telenowela „Klan” to serial, którego pierwszy odcinek wyemitowano w 1997 roku. Choć dziś uważa się go raczej za obciach, to wówczas losy rodziny Lubiczów śledziło miliony Polaków. Kto wcielił się w pierwszych sezonach w rolę Michała Lubicza?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Skoro mowa o polskich serialach, to nie może zabraknąć „Rodziny zastępczej”, emitowanej przez 11 lat, serialu którego premiera miała miejsce pod koniec owej dekady. Która legenda polskiej muzyki wcieliła się w postać ciotki Uli?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Serial Archiwum X to był dopiero przebój. Oglądali go wszyscy ci, którym niestraszne były zagadki wprost z kosmosu. Jaki napis widniał na słynnym plakacie w biurze agenta Foxa Muldera?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Na koniec sam Chuck Norris jako tytułowy Strażnik Teksasu. Jakim samochodem poruszał się strażnik Cordell Walker?

Poprawna odpowiedź! Błędna odpowiedź!

Twoja wiedza w temacie nie jest zbyt obszerna. Wiele odpowiedzi znajdziesz na naszym portalu, odwiedzaj nas częściej!

Nie jest źle, ale masz sporo braków. Uzupełnij wiedzę, czytając artykuły na naszym portalu.

Bardzo dobrze! Wiesz prawie wszystko. Wystarczy, że doczytasz parę faktów na naszym portalu!

Doskonale! Widać, że regularnie odwiedzasz nasz portal!