Klienci biznesowi, decydujący się na leasing samochodu, dokonują zazwyczaj wpłaty własnej w wysokości określonej procentowo, uzależnionej od wartości auta. Zaangażowanie środków na starcie obniża ratę i często całościowe koszty finansowania, stanowi też zabezpieczenie dla leasingodawcy. Niemniej jednak coraz częściej spotkać można się z ofertami banków, promującymi leasing bez wpłaty początkowej. Dla kogo dedykowana jest taka forma finansowania pojazdów i czy warto z niej skorzystać? I czy faktycznie wkład podczas podpisywania umowy wyniesie 0 zł ?
Zerowa wpłata własna, czy to możliwe?
Większość firm leasingowych stawia wobec klientów wymóg uiszczenia opłaty wstępnej, chociażby symbolicznej, wynoszącej np. 1% wartości pojazdu. Najczęściej jednak jest to przedział od 10% do 45% wartości finansowanej ruchomości. Czy zatem rzucające się mocno w oczy reklamy leasingu bez wpłaty własnej to tylko sprytny, promocyjny trick? Okazuje się, że nie. Leasing bez wpłaty własnej realnie funkcjonuje i co więcej cieszy się coraz większą popularnością. Wysokość tzw. czynszu inicjalnego rzeczywiście wynosi 0% czyli 0 zł. Jest to równoznaczne z faktem, że przedsiębiorstwo może wyjechać z salonu wymarzonym autem bez uiszczania absolutnie żadnej kwoty podczas podpisywania umowy. Leasing auta bez wpłaty własnej oferuje m.in. Volkswagen Financial Services, mając do zaproponowania nie tylko leasing Volkswagena ale też samochodów innych marek.
Czym jest i jak działa leasing bez opłaty wstępnej?
Umowa leasingu bez opłaty wstępnej nie różni się zasadniczo od innych umów leasingowych. Jedyny kontrast w zapisach stanowi tutaj zakres wysokości czynszu inicjalnego, zaczynający się od 0%. Zasady działania takiego leasingu są więc naprawdę proste, procedury przyznawania finansowania zazwyczaj uproszczone. Eliminując wobec leasingobiorcy konieczność angażowania z góry środków czyni to leasingodawca, klient zaś otrzymuje do dyspozycji auto, nie stając się jednak jego właścicielem. Jednak na koniec umowy jest możliwość wykupu auta na własność bądź zwrot do dealera.
Komu dedykowany jest leasing bez czynszu inicjalnego?
Na skorzystanie z leasingu bez wpłaty na start decydują się przedsiębiorcy. Są oni bowiem najczęściej zaskakiwani koniecznością pozyskania pojazdu z dnia na dzień, bez względu na zasobność kapitału. Awaria samochodu, zatrudnienie nowego pracownika do pracy w terenie, potrzeba powiększenia floty dyktowana szansą rozwoju, której nie można zaprzepaścić lub po prostu cięższy czas w przedsiębiorstwie, gdy planowany wydatek związany z pozyskaniem auta zaczyna kolidować z innymi, bardziej priorytetowymi- powodów dla których leasing bez wpłaty własnej jest w danym monecie najlepszą opcją można wymienić mnóstwo. Stanowi on także atrakcyjną opcję dla start-upów, umożliwiając szybki i efektywny rozwój firmom, nie blokując nowicjuszom środków-zwykle skromnych-jakimi dysponują na etapie rozpoczynania działalności gospodarczej.
Leasing bez wpłaty własnej- korzyści
Korzyści wynikające z leasingu bez opłaty wstępnej warto zarówno objaśnić jak i przeanalizować biorąc pod uwagę bieżącą sytuację konkretnego leasingobiorcy, gdyż bywają one podważane argumentem pewnych konsekwencji. Zwłaszcza mniej atrakcyjną wysokością rat oraz wyższym kosztem całkowitym finansowania. Mimo to, leasing auta bez wpłaty własnej przynosi całkiem sporo benefitów. Dotyczą one w szczególności przedsiębiorców, którzy nie planują wykupienia auta wraz z zakończeniem umowy, choć nie tylko.
Docenić należy przede wszystkim fakt wyeliminowania kosztów początkowych leasingu. Posiadane środki mogą w związku z tym zostać przeznaczone na inne cele: rozwój biznesu, szkolenia, marketing czy wynagrodzenie dla pracowników. Mamy zatem zysk w postaci elastyczności finansowej, przekładający się na ogół na płynność zarządzania środkami w firmie. Kolejny plus, związany z powyższym to łatwiejsze gromadzenie kapitału, przydatnego w przyszłości na mniej lub bardziej spodziewane wydatki. Śmiało możemy w kategorii korzyści uwzględnić także dostępność pojazdu wyższej klasy.
Leasing z zerową wpłatą od Volkswagen Financial Services
Oferta leasingu bez wpłaty własnej udostępniona przez Volkswagen Financial Services to łącznie kilkanaście propozycji korzystnego, elastycznego finansowania aut. Nosząc się z zamiarem pozyskania samochodu nie angażując od razu środków i spłacając go w rozsądnie zaplanowanych ratach warto przyjrzeć się przedstawionym poniżej opcjom.
Leasing Volkswagena
Nowe samochody marki Volkswagen, począwszy od kompaktowych po dostawcze, objęte są leasingiem KLASYCZNYM oraz leasingiem JAK ABONAMENT. W obydwu wariantach bez opłaty wstępnej. Z tym, że w przypadku leasingu Volkswagena w formule JAK ABONAMENT klient dodatkowo określić musi planowany roczny przebieg auta. Nie jest jednak zobowiązany do jago wykupienia na własność, choć taką decyzję też może podjąć. W ramach KLASYCZNEGO leasingu nie obowiązuje go zaś limit kilometrów a wraz z zakończeniem umowy ma szansę nabyć pojazd już od 1% wartości auta. Więcej znajdziesz na https://autonowezawsze.pl/firma/volkswagen
Leasing Audi
Marząc o samochodzie eleganckim i luksusowym, warto zdecydować się na leasing Audi bez czynszu inicjalnego. Spora wartość auta mogłaby przecież wiązać się z wysoką opłatą wstępną. Tymczasem nie musi. Do wyboru jest leasing KLASYCZNY oraz Audi Perfect Lease, czyli leasing JAK ABONAMENT.
Leasing Skody
Dla przedsiębiorców szukających leasingu bez wpłaty początkowej ze stosunkowo niskim kosztem idealnym rozwiązaniem będzie leasing Skody – KLASYCZNY bądź Moc Niskich Rat (JAK ABONAMENT). Obydwa warianty bazują na wcześniej wymienionych zasadach i dają możliwość leasingu aut popularnych wśród przedsiębiorców – takich jak Skoda Octavia czy Superb.
Leasing SEAT-a
Gama modelowa SEAT-a przyciąga uwagę entuzjastów dynamicznych aut o sportowym charakterze, wyróżniających się jednocześnie uniwersalnością. Seat Moc Niskich Kosztów albo Moc Niskich Rat umożliwiają przedsiębiorcom wybór wymarzonego samochodu bez przeliczania budżetu tuż przed wizytą w salonie. Leasing SEAT-a z zerowym wkładem pozwala zasiąść za kółkiem dynamicznego, praktycznego pojazdu niemal z dnia na dzień, zapewniając również swobodny wybór wariantu zakończenia finansowania- zwrot pojazdu bądź jego wykup i dalsze użytkowanie.
Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Informacje w artykule aktualne na dzień publikacji.