Samochód dostawczy musi sprostać wymaganiom nowoczesnego stylu pracy i życia. Mając to na uwadze branża motoryzacyjna coraz częściej stawia na elektromobilność, wypuszczając na rynek elektryczne furgonetki oraz półciężarówki- wydajne, ekonomiczne, bardziej przyjazne dla środowiska niżeli te z silnikami spalinowymi bądź Diesla.
Dbałość o środowisko odbierana jest zazwyczaj pozytywnie a więc realnie przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Gdyby jednak zalety aut elektrycznych kończyły się na zeroemisyjności, raczej nikt nie zdecydowałby się na elektryczny samochód dostawczy, bo w biznesie dostawczak powinien spełniać głównie rolę użytkową, nie promocyjną. Większość producentów dokłada wszelkich starań aby tak było. Dzięki podjęciu kompleksowych działań w zaprojektowaniu pojazdów, których parametry techniczne pozwolą na bezproblemowe wykonywanie przeróżnych zadań, przedsiębiorcy mogą z powodzeniem liczyć na dysponowanie funkcjonalnym, elektrycznym samochodem z wystarczająco dużą przestrzenią bagażową i osobową i wygodną opcją załadunku.
Dlaczego warto zdecydować się na elektryczny samochód dostawczy?
Elektryczne samochody dostawcze posiadają przede wszystkim identyczne zalety co auta tej samej klasy z silnikami spalinowymi. Pozostałe ich walory wiążą się już natomiast stricte z elektromobilnością. Choć ich ceny mogą wydawać się wysokie, w rzeczywistości zakup „elektryka” bywa tańszy niż tradycyjnego pojazdu- za sprawą dopłat rządowych, sięgających w przypadku przedsiębiorców nawet 70 tys. zł*. Posiadanie samochodu elektrycznego generuje też niższe koszty eksploatacji. W dobie zmiennych i stale rosnących cen paliw ten argument przekonuje wielu kierowców. Podobnie zresztą jak znakomita wydajność silników EV, przekładająca się na oszczędność. Użytkownik auta nie musi wymieniać oleju ani martwić się o ewentualne wycieki. W kategorii atutów dostawczych samochodów elektrycznych wymienić należy także liczne przywileje: bezpłatne parkowanie, zapewniony wjazd do stref czystego transportu oraz możliwość poruszania się po buspasach.
Najlepsze elektryczne samochody dostawcze dedykowane dla Twojej firmy
W ostatnich latach elektrycznych aut użytkowych stale przybywa. Które z nich najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie? Jakie elektryczne samochody dostawcze są najbardziej użyteczne i komfortowe? Przedstawiony poniżej przegląd stanowi podpowiedź.
Ceniona niemiecka marka niewątpliwie osiąga postęp w konstruowaniu aut elektrycznych. Silniki EV od Volkswagena są mocne a akumulatory stosunkowo małe, co skraca czas ładowania i mimo wszystko nie koliduje z zadowalającym zasięgiem. Gama modelowa VW staje się też coraz bardziej rozbudowana, dlatego chcąc pozyskać praktyczny elektryczny samochód dostawczy warto zapoznać się z propozycjami VW.
W pełni elektryczne i maksymalnie ekologiczne VW ID. Buzz oraz VW ID. Buzz Cargo
Nowy Volkswagen ID. Buzz jest autem mocno odzwierciedlającym ideę zrównoważonego rozwoju na rzecz ekologicznej przyszłości. Całkowicie bezemisyjny, w pełni elektryczny, multifunkcjonalny bus nawet designem podkreśla wizję lepszego, bardziej czystego jutra, bowiem we wnętrzu zastosowano spory procent materiałów pochodzących z recyklingu. Rozwiązania te udało się doskonale połączyć z użytecznością pojazdu, który jest w stanie sprostać wymogom codzienności przedsiębiorcy jak również amatora podróży. Dobrze przemyślana konstrukcja samochodu zapewnia dużą przestrzeń osobową i bagażową, liczne funkcje cyfrowe oraz zasięg nawet do 419 km bez konieczności ładowania sprawiają, że VW ID. Buzz słusznie określany jest jako nowatorskie, wygodne auto, dedykowane tak samo do uskuteczniania rodzinnych wycieczek jak i przewożenia ekipy pracowników.’=
Dążąc do utrzymywania mocnej pozycji w rozwoju elektromobiności i zaspokojenia potrzeb najbardziej wymagających klientów biznesowych Volkswagen ma jednak do zaproponowania jeszcze bardziej wszechstronny elektryczny samochód dostawczy. Mowa o uniwersalnym, wydajnym i ekologicznym VW ID. Buzz Cargo. Dla tego auta nie ma zadań niemożliwych do wykonania. Przestrzeń ładunkowa dostawczego „elektryka” jest wręcz imponująca, wynosi niemal 4 metry sześcienne. Do tego dochodzą inteligentne rozmieszczenie schowków w przestrzeni pasażerskiej, rzutujące na bezpieczne przewożenie przedmiotów niezbędnych w pracy oraz bezproblemowe podłączenie przyczepy o masie do 1000 kg. Pojazd zdaje też świetnie egzamin w przypadku dłuższych służbowych podróży, ponieważ bez konieczności ładowania akumulatora pokonuje aż 424 km. Cyfrowe funkcje i 30 pionierskich systemów wspomagania w wyposażeniu opcjonalnym korzystnie wpływają na jakość prowadzenie auta i poziom bezpieczeństwa w każdej trasie. Nie bez powodu zresztą VW ID. Buzz Cargo otrzymał prestiżowe wyróżnienie branżowe International Van Of The Year 2023” (IVOTY) jako najlepszy samochód dostawczy w swojej klasie.
*Dane aktualne na dzień 25.4.2024 r – dofinansowanie rządowe w ramach programu Mój Elektryk. Szczegóły dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/elektromobilnosc/program-moj-elektryk–pytania-i-odpowiedzi
Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Informacje w artykule aktualne na dzień publikacji.