W branżach, w których liczy się szybkie dotarcie do klienta z towarami, przesyłkami, sprzętem lub specjalistycznym wyposażeniem, nieocenione okazują się małe samochody dostawcze. To doskonałe pojazdy dla przedsiębiorców prowadzących niewielkie biznesy, ale także dla większych organizacji, zainteresowanych budową floty pojazdów realizujących określone cele. Tym razem na blogu bierzemy zatem pod lupę najmniejsze gabarytowo – ale potężne pod względem możliwości – auta z oferty Volkswagen Samochody Dostawcze – oraz wskazujemy, które produkty pozwolą na użytkowanie ich bez obciążania firmowego budżetu.
Dlaczego mały samochód dostawczy, a nie samochód osobowy z dużym bagażnikiem?
Wiele osób, które otwierają nową firmę w branży handlowej czy handlowo-usługowej, wykorzystuje w niej na początku własne auto osobowe. Szybko okazuje się jednak, że taka opcja niesie z sobą wiele niedogodności. Bagażnik auta, z którego korzystamy prywatnie, najczęściej nie może równać się bowiem wielkością z przestrzenią bagażową w pojazdach dostawczych, a jeśli nawet dysponujemy dużym SUV-em lub minivanem, to jego konstrukcja nie jest przystosowana do przewożenia ciężkich ładunków. Zadaniem bagażników samochodów osobowych jest bowiem zapewnienie miejsca do transportu walizek, toreb, zakupów, a jedynie w pewnych sytuacjach przewozi się nimi większe, cięższe przedmioty, wymagające odpowiedniego zabezpieczenia – często zresztą taka operacja wymaga złożenia siedzeń.
Małe samochody dostawcze projektowane są tak, by maksymalnie upraszczać właśnie proces załadunku, przewożenia i rozładunku różnego rodzaju przedmiotów – począwszy od paczek czy skrzyń, a skończywszy na narzędziach, urządzeniach czy sprzętach wykorzystywanych podczas różnego rodzaju usług świadczonych w terenie. Przestrzeń załadunkowa tego typu samochodów wykonana jest w trwałych i odporniejszych na uszkodzenie materiałów oraz wyposażona w dodatkowe elementy umożliwiające bezpieczne umocowanie nawet ciężkich ładunków – a więc trudniejszych do stabilizowania niż rzeczy osobiste przewożone w bagażnikach aut osobowych. Częstą praktyką w dużych, ale i małych samochodach dostawczych jest stosowanie drzwi przesuwnych, które zapewniają znacznie wygodniejszy dostęp do ładunków – nawet wtedy, gdy auto zatrzymuje się w stosunkowo wąskiej przestrzeni parkingowej.
Dla kogo polecane są małe samochody dostawcze?
Niewielkich rozmiarów pojazdy transportowe będą przydatnym wyposażeniem dla właścicieli sklepów i hurtowni – pozwolą bowiem na przewiezienie nawet większych ilości towaru. Sprawdzą się w zastosowaniach kurierskich, zwłaszcza w przypadku kurierów miejskich czy też lokalnych dostawców, ułatwią też wprowadzenie do oferty firmy usługi dostawy zamówień, np. na terenie tego samego miasta bądź gminy. Z niewielkich pojazdów dostawczych chętnie korzystają firmy monterskie czy serwisowe, ponieważ auta takie zapewniają im dostateczną ilość przestrzeni do przewiezienia potrzebnych narzędzi, sprzętów oraz urządzeń – np. wykorzystywanych do napraw, prac porządkowych, drobnych usług remontowo-budowlanych czy też wielu rodzajów usług specjalistycznych. Wielką zaletą mniejszych samochodów dostawczych jest fakt, że po godzinach pracy można wykorzystać je jako wygodny środek prywatnego transportu dla kilkuosobowej rodziny.
Mały samochód dostawczy, czyli…? Wybieramy konkretne modele!
Volkswagen Caddy Kombi
Ten model jest najlepszym dowodem na to, że samochody dostawcze mogą być nie tylko praktyczne, ale i efektowne. Przedni grill o intrygującej strukturze, inspirowanej plastrem miodu, efektowna forma świateł i nowoczesna, estetyczna sylwetka wyróżniają go już na pierwszy rzut oka. We wnętrzu na kierowcę i pasażerów czeka 5 miejsc siedzących – w tym 3-osobowa kanapa, którą w razie potrzeby można całkowicie złożyć, jeśli potrzebne jest dodatkowe miejsce w bagażniku. Podłoga pokryta antypoślizgową wykładziną dywanową również stanowi ułatwienie podczas przewożenia przedmiotów, a opcjonalne drzwi przesuwne z elektrycznym domykaniem sprawiają, że załadunek przebiega szybciej – również wtedy, gdy potrzebna jest pomoc drugiej osoby w odpowiednim rozlokowaniu bagaży. Na pokładzie Caddy Kombi znalazło się miejsce dla licznych, opcjonalnych systemów asystujących – takich jak Side Assist (Asystent zmiany pasa ruchu), Travel Assist czy też Emergency Assist.
Volkswagen Caddy Cargo
O ile omówiony poprzednio model Caddy Kombi łączy w sobie funkcje auta pasażerskiego i dostawczego, o tyle Caddy Cargo to wprost idealny mały samochód dostawczy. Jego ładowność może sięgnąć nawet ponad 770 kg, z czego aż 100-kilogramowy ładunek możliwy jest do przewiezienia na dachu pojazdu. Pozbawione szyb skrzydłowe drzwi maskują wnętrze przestrzeni bagażowej, chroniąc przewożone przedmioty przed niepowołanym wzrokiem, ale przede wszystkim zapewniają wyższą wytrzymałość tej części konstrukcji. Ze względu na brak okien, w przestrzeni bagażowej znalazło się świetnie zaprojektowane oświetlenie LED. Warto podkreślić również znaczenie zainstalowanych w Caddy Cargo systemów wsparcia kierowcy – docenią je wszyscy użytkownicy samochodów firmowych, dla których codzienne podróże stanowią znaczną część całego planu dnia. System Travel Assist wzbogacony został o asystenta Emergency Assist, przyspieszającego wezwanie pomocy w razie zdarzenia drogowego. Natomiast Side Assist pozwala na bezpieczną zmianę pasa ruchu.
Mały samochód dostawczy z niską ratą miesięczną w leasingu dla firm
Nie każdy przedsiębiorca zainteresowany jest zakupem auta dla firmy na własność, ponieważ taka procedura wymaga wyasygnowania większych środków finansowych w budżecie. O wiele dogodniejszą opcją okazuje się leasing na samochód dostawczy Volkswagen. Volkswagen Financial Services oferuje dwie formy finansowania: klasyczny CarePort Leasing, dzięki któremu korzystający ma sposobność dopasowania warunków umowy, tak by uzyskać niską wartość wykupu – oraz Leasing Autonajem, w którym niska jest z kolei rata miesięczna, a leasingobiorca otrzymuje dodatkowo wsparcie w likwidacji szkód oraz pakiet usług serwisowych. Dzięki narzędziom on-line udostępnionym przez Volkswagen Financial Services, kalkulacja leasingu nie wymaga odwiedzania salonu dealerskiego – wystarczy skorzystać z kalkulatorów, które pozwolą na szybkie i łatwe oszacowanie wysokości raty miesięcznej.
Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.